Eurosport

TV Guide

 
 
 

Full Schedule

00:15
Motorsports
GT Academy 2014: Masterclass (15min)
00:30
All sports
TV Shop - TV Shop (90min)
02:00
All sports
TV Shop - TV Shop (330min)
07:30
Ski jumping
Ski Jumping World Cup - Nizhny Tagil, Russia: Men's Individual - Round 2 (60min)
08:30
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Women's Sprint (45min)
09:15
Ski jumping
Ski Jumping World Cup - Nizhny Tagil, Russia - HS 134 (45min)
10:00
Nordic combined skiing
Live Nordic Combined Skiing - Round 3: Ramsau - HS 98 (60min)
 
11:00
Alpine skiing
Live Alpine Skiing World Cup - Val Gardena, Italy: Men's Super-G (90min)
12:30
Ski jumping
Live Ski Jumping World Cup - Engelberg: Men's Individual Qualifying (60min)
 
13:30
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Men's Sprint (75min)
14:45
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Women's Sprint (60min)
15:45
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Men's Sprint (60min)
16:45
Alpine skiing
Alpine Skiing World Cup - Val Gardena, Italy: Men's Super-G (60min)
17:45
Equestrian
Olympia Horse Show - Christmas Puissance (30min)
 
18:15
Equestrian
Live Olympia Horse Show - Kingsland Christmas Speed Stakes (60min)
19:15
Stihl timbersports series
Timbersports World Championship (30min)
19:45
Stihl timbersports series
Timbersports World Championship (30min)
20:15
Strongest man
Strongest Man - Giants Live: Sweden 1/2 (30min)
20:45
Strongest man
Strongest Man - Giants Live: Sweden 2/2 (30min)
21:15
Darts
Darts: Dutch Open - Veldhoven: Final (75min)
22:30
Darts
Darts: BDO World Trophy - Blackpool: Day 4 (90min)
 
00:30
Basketball
EuroCup Basketball - Regular Season: Round 10 - Khimki vs Zenith (30min)
01:00
Basketball
EuroCup Basketball - Regular Season: Round 10 - Strasbourg vs Paris (60min)
02:00
Figure skating
Figure Skating: Grand Prix Final - Barcelona (120min)
04:00
Basketball
The EuroLeague Basketball Show - EuroLeague Basketball Show (30min)
04:30
Basketball
EuroCup Basketball - Regular Season: Round 10 - Khimki vs Zenith (75min)
05:45
Basketball
EuroCup Basketball - Regular Season: Round 10 - Buducnost vs PAOK (90min)
07:15
Figure skating
Figure Skating: Grand Prix Final - Barcelona (60min)
08:15
All sports
WATTS (15min)
08:30
Cross-country skiing
Cross-Country Skiing - Davos, Switzerland: Men's & Women's Sprint Classic (45min)
09:15
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Women's Sprint (30min)
09:45
Snowboarding
Live Snowboarding World Cup - Montafon, Austria - Team Parallel Slalom (75min)
 
11:00
Figure skating
Figure Skating: Grand Prix Final - Barcelona (45min)
11:45
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Women's Sprint (60min)
12:45
Alpine skiing
Alpine Skiing World Cup - Val Gardena, Italy: Men's Super-G (60min)
 
13:45
Ski jumping
Ski Jumping World Cup - Engelberg: Men's Individual Qualifying (60min)
14:45
All sports
WATTS - Winter Sports Special (15min)
15:00
Equestrian
Olympia Horse Show - Christmas Puissance (60min)
16:00
Figure skating
Figure Skating: Grand Prix Final - Barcelona (120min)
 
18:00
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Men's Sprint (60min)
19:00
Alpine skiing
Alpine Skiing World Cup - Val Gardena, Italy: Men's Super-G (60min)
20:00
Ski jumping
Ski Jumping World Cup - Engelberg - HS137 Qualifying (60min)
21:00
Biathlon
Biathlon World Cup - Round 3: Pokljuka - Men's Sprint (60min)
22:00
Boxing
Boxing: Klitschko vs Pulev - O2 World Hamburg, Germany (30min)
22:30
Boxing
Boxing: Knockout Classics (60min)
23:30
Strongest man
Strongest Man - Giants Live: Sweden (30min)