Eurosport

TV Guide

 
 
 
  • Cricket

Cricket: Champions League Twenty20

The world's top cricketers descend on India for the prestigious Champions League Twenty20 tournament, exclusively LIVE on British Eurosport

 

  • Superbikes

Seven races, six riders, three tracks and one title. Exclusive live coverage from the opening Showdown round at the famous TT Circuit Assen in the Netherlands

 

  • American Football

Exclusive live coverage from the final match of week two, as the Indianapolis Colts host the Philadelphia Eagles at the Lucas Oil Stadium

 

  • Cycling

Exclusive live coverage from the Suisse Vélodrome as cycling legend Jens Voigt bids to beat the iconic hour record set by Ondrej Sosenka at 49.700km in 2005

 

  • Football

British Eurosport's exclusive live UEFA Youth League coverage kicks-off with action from Group B as Real Madrid host Basel at the Estadio Alfredo Di Stefano

 

Full Schedule

02:00
Car racing
Live FIA World Endurance Champs - Round 4: Austin (180min)
05:00
Rallycross
British Rallycross Championship - Round 5: Lydden Hill Race Circuit (60min)
06:00
Rallycross
FIA World Rallycross Championship - Round 8: Loheac, France (60min)
07:00
Rally
FIA European Rally Championship - Round 9: Cyprus - Day 1 (30min)
07:30
Superbike
Best of Bikes (20min)
07:50
Cricket
Champions League Twenty20 - India: Group Stages - Kings XI Punjab vs Barbados Tridents (210min)
 
11:20
Cricket
Live Champions League Twenty20 - India: Group Stages - Cape Cobras vs Hobart Hurricanes (205min)
 
14:45
All sports
Eurosport Top Ten - Top 10 (35min)
15:20
Cricket
Live Champions League Twenty20 - India: Group Stages - Kolkata Knight Riders vs Lahore Lions (205min)
 
18:45
Superbike
MCE British Superbikes - Round 10: Assen (60min)
19:45
Cycling
Cycling: Tour of Britain Review - Review (90min)
22:45
Rallycross
FIA World Rallycross Championship - Round 9: Germany (60min)
23:45
Rally
FIA European Rally Championship - Cyprus: Review (30min)
 
00:00
Rally
FIA European Rally Championship - Round 9: Cyprus - Day 1 (30min)
02:00
Fight sport
Fight Club - Super Kombat: World Grand Prix Final (120min)
04:00
Speedway
Speedway European Championship - Round 4: Czestochowa, Poland (120min)
06:00
Canoeing
Canoe World Slalom Championships - Deep Creek Lake, Maryland (60min)
07:00
Strongest man
Strongest Man: Champions League - Serbia (60min)
08:00
Motorcycling
TT Classics (60min)
09:00
Motorcycling
Motorcycling: Ulster Grand Prix - Ulster Grand Prix (60min)
10:00
Motorcycling
Motorcycling: Ulster Grand Prix - Ulster Grand Prix 2/2 (60min)
 
11:00
Superbike
MCE British Superbikes - Round 10: Assen - Qualifying (60min)
12:00
Superbike
Live MCE British Superbikes - Round 10: Assen (300min)
 
17:00
Darts
Live Darts: BDO British Open - Bridlington (270min)
 
21:30
Superbike
MCE British Superbikes - Round 10: Assen (120min)
23:30
Speedway
Speedway Grand Prix - Round 10: Nordic (60min)